Revo Online – kasa Posnet z opcjonalną szalką ważącą i transmisją danych do CRK

By | 5 sierpnia, 2020

Revo Online - kasa fiskalna od Posnet

Na polskim rynku stale mamy do czynienia z premierami nowych urządzeń rejestrujących. Ostatnimi czasami w zdecydowanej większości są to kasy i drukarki online. To oczywiście efekt zmian w przepisach i zobligowania wybranych grup podatników do stosowania takich urządzeń. A Posnet Revo Online nie jest, co prawda, najświeższą premierą na rynku. Kasa fiskalna polskiego producenta trafiła do oficjalnej sprzedaży już kilka miesięcy temu. Uznaliśmy jednak, że akurat Revo Online będzie dobrym pretekstem do przypomnienia rozwiązań dostępnych w urządzeniach rejestrujących nowego typu.

Funkcje online w nowej wersji Revo

Jeszcze na wstępie wypadałoby zaznaczyć, że w dzisiejszym tekście omówimy nową, online’ową wersję kasy fiskalnej Revo. Niektórzy mogą bowiem kojarzyć wariant offline’owy (z kopią elektroniczną), który od kilku lat jest dostępny na rynku. Dziś jednak będzie online’owo 😉 W związku z tym, jakie dodatkowe rozwiązania pojawiły się w nowej wersji urządzenia?

Posnet Revo Online zapewnia oczywiście transmitowanie informacji do Centralnego Repozytorium Kas. Urządzenie automatycznie przekazuje dane dotyczące m.in. rejestrowanego obrotu czy ważnych czynności, np. zmiany stawek VAT. A jak odbywa się sama komunikacja z CRK? W standardowej wersji Revo Online można albo podpiąć kasę do komputera przez USB i udostępnić w ten sposób łącze internetowe, albo po prostu podłączyć urządzenie fiskalne do firmowej sieci LAN (przez port Ethernet). Ten model oferuje jednak także zastosowanie dodatkowych interfejsów komunikacyjnych, które da się wykorzystać m.in. do współpracy z Centralnym Repozytorium Kas. Opcjonalnie można wybrać Revo Online w wersji z Wi-Fi lub modemem GSM.

Jakie inne funkcje online znajdziemy w tej kasie fiskalnej? Po pierwsze, urządzenie gwarantuje zgodność z różnymi terminalami do kart płatniczych. Dzięki temu rozpoczęcie akceptowania e-płatności staje się znacznie łatwiejsze. Po drugie, zamiast elektronicznej kopii paragonów, w Revo Online znajdziemy pamięć chronioną. To znacznie bardziej zaawansowane ogniwo, które odpowiada nie tylko za archiwizowanie duplikatów dowodów sprzedaży, ale także innych dokumentów, np. raportów dobowych.

Baza PLU i inne parametry techniczne

Jakie parametry użytkowe oferuje kasa fiskalna Posnet Revo Online? Zacznijmy może od bazy PLU, gdyż tutaj również mamy do czynienia z różnymi wariantami. Możemy zdecydować się albo na 10 000, albo 15 000 pozycji towarowych. Pamiętajmy jednak, że po zakupie i instalacji urządzenia nie ma już jak zmienić tej wartości („elastyczna” baza PLU jest dostępna wyłącznie w kasach Posnet Ergo). Co jeszcze znajdziemy w Revo Online? Tak w skrócie: 100 grup towarowych, 35 rabatów/narzutów, 16 profili kasjerów, 42 skróty klawiszowe (np. do korzystania z trybu szybkiej sprzedaży).

Warto też dodać, że omawiana przez nas kasa fiskalna Posnet zapewnia błyskawiczny wydruk paragonów. Mechanizm zastosowany w tym modelu pracuje z prędkością 47 linii tekstu na sekundę. Co więcej, paragony są tutaj wystawiane „w stronę” klienta, a nie kasjera. To jedno z niewielu takich rozwiązań na rynku technologii sprzedaży.

Kaso-waga od Posnet – o co w tym chodzi?

Od kilku lat cechą charakterystyczną kas fiskalnych Posnet jest możliwość zintegrowania takiego urządzenia z szalką ważącą. Ze wspomnianym rozwiązaniem spotkamy się również w modelu Revo Online. Dodatkowa szalka jest, rzecz jasna, opcjonalnym urządzeniem ważącym i trzeba ją dokupić. Jeżeli jednak potrzebujemy zarówno kasy fiskalnej, jak i wagi, z pewnością warto rozważyć taką propozycję.

Posnet Revo Online - szalka

Po integracji z szalką zyskamy bowiem urządzenie z funkcjonalnością kaso-wagi. W praktyce działa to tak, że interfejs Revo Online (ekran, klawiatura) pozwala obsługiwać m.in. ważenie produktów. Dodatkowym atutem kaso-wagi od Posnet jest również to, że całe rozwiązanie zajmuje mniej miejsca na stanowisku obsługi, niż „standardowe” urządzenia, które działają oddzielnie.

One thought on “Revo Online – kasa Posnet z opcjonalną szalką ważącą i transmisją danych do CRK

  1. entrigo

    a wlasnie zastanawialem sie czy ta kasa fiskalna dolaczy do grona online czy moze – mimo swego czasu roznych innowacji – troche 'zginela’ wsrod innych nowszych modeli. widze, ze jednak nie i dobrze bo badz co badz uwazam ze to udane urzadzenie 😉

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *