Wydajny i solidnie wykonany – terminal komputerowy Elzab P12N Plus

By | 30 czerwca, 2022

Terminal komputerowy POS marki ElzabPojęcie „wydajności” jest absolutnie kluczowe w przypadku każdego komputera – również tego, który ma być wykorzystywany w działalności gospodarczej, np. przy prowadzeniu sprzedaży towarów bądź usług. To jednak nie jedyna kwestia, która ma znaczenie w codziennej pracy. Komputer POS dla firmy powinien też zapewniać płynną współpracę z innymi urządzeniami oraz wytrzymałość na codzienną eksploatację. A dobrym przykładem terminala komputerowego, który cechuje się odpowiednią wydajnością i solidnym wykonaniem, jest Elzab P12N Plus.

Podzespoły komputera POS i system operacyjny

Wydajność każdego komputera zależy od tego, jakie podzespoły zostały w nim zastosowane. W szczególności chodzi tutaj o jednostkę centralną (procesor), pamięć RAM oraz dysk twardy. To te trzy elementy w największej mierze przekładają się na szybkość pracy urządzenia. A jak przedstawiają się one w przypadku głównego bohatera tego wpisu, czyli terminala komputerowego P12N Plus? Wspomniany model marki Elzab posiada nie tylko procesor Intel Celeron N5095 o taktowaniu wynoszącym aż 2,90 GHz, ale także 4 GB pamięci RAM oraz dysk twardy typu SSD o pojemności 128 GB. Mowa więc o wydajnej konfiguracji, która bez problemu poradzi sobie z obsługą wielu programów równocześnie.

A skoro już wspomnieliśmy o programach, warto dodać, że terminal komputerowy Elzab P12N Plus jest oferowany w 2 różnych konfiguracjach – bez systemu operacyjnego lub z zainstalowanym oprogramowaniem Microsoft Windows 10 IoT. Pierwszy wariant urządzenia jest więc przeznaczony do pełnej konfiguracji po stronie użytkownika. Przedsiębiorca korzystający z komputera Elzab może sam wybrać i wdrożyć środowisko informatyczne, w którym będzie funkcjonował model P12N Plus. Z kolei drugi wariant to konfiguracja gotowa do pracy praktycznie od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka. Co więcej, system operacyjny Microsoft Windows stanowi gwarancję zgodności komputera Elzab z wieloma popularnymi programami sprzedażowymi i sprzedażowo-magazynowymi.

Jakie urządzenia można podłączyć do terminala P12N Plus?

Terminal komputerowy POS od Elzab może współpracować z wieloma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie. Obsługa wielu różnorodnych interfejsów komunikacyjnych to wręcz jedna z głównych zalet modelu P12N Plus. W tym komputerze znalazły się nie tylko porty USB (6), RS-232 (4) oraz HDMI, ale także wejście typu Ethernet, które umożliwia podłączenie terminala POS do firmowej sieci LAN. A z jakimi konkretnie urządzeniami może współpracować Elzab P12N Plus? Do tego terminala komputerowego można podłączyć m.in. kasę lub drukarkę fiskalną, terminal płatniczy, wagę elektroniczną, czytnik kodów kreskowych, drukarkę etykiet, drukarkę paragonową, weryfikator cen, zewnętrzny monitor dotykowy oraz dodatkową klawiaturę mechaniczną. Mowa więc o bardzo licznej grupie różnorodnych urządzeń elektronicznych, a w konsekwencji – o możliwości stworzenia rozbudowanego rozwiązania systemowego dla firmy.

Ekran dotykowy i wysoka jakość wykonania

Elzab P12N Plus to terminal komputerowy POS, a więc urządzenie typu all-in-one. W rezultacie, centralnym elementem tego komputera jest zintegrowany wyświetlacz. W tym przypadku mowa konkretnie 15-calowym panelu LCD, który został wykonany w technologii pojemnościowej. Ekran tego urządzenia zapewnia więc nie tylko wyświetlanie wysokiej jakości treści, ale także doskonałą reakcję na dotyk użytkownika. Dzięki temu jedną z największych zalet Elzab P12N Plus jest również intuicyjna obsługa zainstalowanych programów. Co więcej, ekran pojemnościowy tego urządzenia cechuje się zwiększoną wytrzymałością na zarysowania (i inne uszkodzenia) oraz zużycie.

Odporność na intensywną eksploatację to zresztą kolejna zaleta terminala komputerowego Elzab P12N Plus. Urządzenie zostało wykonane z wysokiej jakość materiałów, a jego konstrukcja odznacza się niezbędną stabilnością i szczelnością. Warto też dodać, że komputer POS marki Elzab posiada pojemną podstawę, w której można z łatwością ukryć wszystkie przewody komunikacyjne. Ponadto, model P12N Plus jest zgodny z uchwytami montażowymi VESA 75 mm. Urządzenie można więc także przytwierdzić na stałe w wybranym miejscu pracy, np. do ściany lub słupa.

One thought on “Wydajny i solidnie wykonany – terminal komputerowy Elzab P12N Plus

  1. ixio

    co prawda jestem zadowolony z tego terminala ktorego uzywam ale fkatycznie ten od elzab tez niczego sobie

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *