Terminal komputerowy w Twojej firmie? Sprawdź jak go wybrać!

By | 27 lutego, 2017

 

superfis-artykul-elo-15xBardzo często jest tak, że kiedy chcemy kupić pierwszy raz w życiu jakieś urządzenie elektroniczne, nie wiemy zbyt dużo na jego temat. Ogólne pojęcia są może znajome, lecz i tak zadajemy sobie pytanie: na co zwrócić uwagę? Podobnie jest w przypadku terminali komputerowych – ich parametrów technicznych oraz funkcji. Ten wpis pomoże Wam poznać najważniejsze cechy wspomnianych urządzeń.

Dlaczego akurat terminal komputerowy?

Wpis akurat o terminalach komputerowych można uzasadnić na różne sposoby. Po pierwsze, do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji pisać o urządzeniach tego typu. A z pewnością są to rozwiązania technologiczne warte omówienia. Po drugie, współcześnie coraz szersze grono polskich przedsiębiorców decyduje się na zakup terminala komputerowego. A nasz blog ma przecież pomagać w podejmowaniu podobnych decyzji 😉 W związku z tym, zaprezentujmy najważniejsze kryteria, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze terminala komputerowego.

Z ekranem dotykowym – mniejszym lub większym

Terminale komputerowe w większości przypadków posiadają ekrany, które obsługują funkcję dotykową. Z tym elementem urządzenia wiąże się jednak duża wariantywność. Panele dotykowe, stosowane obecnie w terminalach komputerowych, różnią się bowiem wielkością. Na rynku można znaleźć zarówno modele z ekranami o przekątnej 12”, jak i 20-calowe. Ponadto, poszczególne urządzenie obsługują odmienne technologie dotykowe, np. rezystywną bądź pojemnościową. Konkretne rozwiązania, charakterystyczne dla danego modelu, mogą się wyróżniać m.in. opornością na uszkodzenia bądź niewrażliwością na działanie wilgoci. Niemniej, wniosek nasuwa się jeden – każdy przedsiębiorca ma szansę na zamówienie terminala komputerowego, którego technologia dotykowa spełni oczekiwania biznesu.

Wydajne podzespoły do szybkiej pracy

Terminal komputerowy, chociaż często jest uznawany za urządzenie peryferyjne względem kasy lub drukarki fiskalnej, musi odznaczać się odpowiednią wydajnością. Jest tak, ponieważ jego zadaniem będzie zarządzanie pracą reszty systemu. W związku z tym, jakie elementy terminala komputerowego odpowiadają za szybkie i sprawne wykonywanie obowiązków? Przede wszystkim są to: procesor, pamięć RAM oraz dysk twardy. Przed zamówieniem urządzenia warto więc sprawdzić jego specyfikację techniczną. Trudno bowiem oczekiwać ultrawydajności od modelu, który wyposażono w podstawowe podzespoły. Takie coś zaoferują jedynie najnowocześniej terminale komputerowe.

Rozbudowane standardy komunikacji

Interfejsy komunikacyjne omawiamy na koniec, ale nie oznacza to wcale, że liczba i rodzaj portów to najmniej istotna kwestia. Wręcz przeciwnie! W przypadku terminali komputerowych wydaje się, że właśnie dostępne standardy komunikacji odgrywają ogromną rolę. Jest tak, ponieważ do opisywanego tutaj typu urządzeń zazwyczaj podłącza się inne rozwiązania technologiczne w firmie, np. drukarkę fiskalną, wagę elektroniczną, czytnik kodów kreskowych czy drukarką bonową. Innymi słowy, terminal komputerowy powinien posiadać dużo różnych portów i modułów komunikacyjnych, aby zarządzanie pracą systemu sprzedażowego lub sprzedażowo-magazynowego było w ogóle możliwe.

 

Tu znajdziesz terminale komputerowe Elo, Elzab, Novitus i inne. Urządzenia z różnymi technologiami dotykowymi, odmiennymi standardami wymiany danych oraz mniejszymi lub większymi ekranami.

One thought on “Terminal komputerowy w Twojej firmie? Sprawdź jak go wybrać!

  1. jaro

    zawsze ceniłem te urządzenia ze względu na ich zaawansowaną technologię i mnogość rozwiązań – ale utwierdziłem się w tym dopiero, gdy zastosowałem terminal komputerowy w swojej knajpie 🙂 na serio polecam!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *