Mała drukarka fiskalna Emar z dużymi możliwościami

By | 30 lipca, 2018

Nowa drukarka fiskalna od Emar

Na rynku znajdziemy co najmniej kilka niepozornych urządzeń rejestrujących, które na pierwszy rzut oka nie wydają się zaawansowanymi technologiami sprzedaży. Tak też chyba trochę jest z nową drukarką fiskalną marki Emar, czyli modelem Printo. To z pewnością urządzenie o kompaktowych gabarytach, ale okazuje się, że wśród jego parametrów znajdziemy np. obsługę bazy towarowej o wielkości do 300 000 PLU. A to dopiero początek ciekawych rozwiązań w Emar Printo 😉

Dodatkowe zabezpieczenie kopii elektronicznej

Przy omawianiu urządzeń z elektroniczną kopią paragonów często wspominamy o tym, że gwarantują one skuteczne zabezpieczenie firmowej dokumentacji. Wszystkie dane są bowiem zapisywane na karcie pamięci, a nie na papierowych wydrukach. Co więcej, podatnik może dodatkowo wykonać backup kopii elektronicznej na innym nośniku informacji lub komputerze. Natomiast użytkownicy drukarki fiskalnej Emar Printo mają ułatwione zadanie. Po pierwsze, to urządzenie można wyposażyć w dodatkową kartę pamięci, która służy do automatycznego wykonywania backupu dokumentacji. Po drugie, przedsiębiorcy mogą korzystać z przyjaznego oprogramowania EmarKopia. To narzędzie pozwala na przesyłanie omawianych tu informacji bezpośrednio na firmowy komputer.

Drukarka Emar z dodatkowym wyposażeniem

Emar Printo jest dostępna zarówno w wersji standardowej, jak i w wariancie z rozszerzeniami. O jednej opcji zdążyliśmy zresztą już wspomnieć, a jest ona związana z backupem elektronicznej kopii paragonów na dodatkowej karcie pamięci. Oprócz tego, model Printo można również wyposażyć w graficzny wyświetlacz klienta. Co więcej, opcjonalny ekran nabywcy występuje w 2 wersjach konstrukcyjnych: zintegrowanej (na wysięgniku) lub wolnostojącej (na obrotowym słupku). To urządzenie fiskalne odnajdzie się więc na różnych stanowiskach sprzedażowych. Drukarka Emar Printo oferuje również rozbudowanie standardowych interfejsów komunikacyjnych. W tym modelu można zastosować zarówno port Ethernet, jak i moduł Bluetooth.

Mechanizm drukujący z obcinaczem

Drukarka fiskalna Emar Printo jest zaliczana do grona najtańszych urządzeń tego typu na rynku. Tym bardziej na pochwałę zasługuje fakt, że w prezentowanym modelu znalazł się wbudowany obcinacz papieru – i to już w standardzie. To niepozorne rozwiązanie technicznie nie tylko przyspiesza pracę kasjerów, ale także pozwala na wydawanie estetycznie odciętych paragonów bądź faktur VAT. To zresztą nie jedyna zaleta mechanizmu termicznego, który znalazł się w Emar Printo. W urządzeniu zastosowano technologię marki Fujitsu, zapewniającą dziecinnie prostą wymianę rolki papieru termicznego. Model Printo umożliwia też drukowanie paragonów fiskalnych, na których znajdują się długie nazwy produktów lub usług – maksymalnie do 40 znaków.

Do dużego systemu sprzedaży? Jak najbardziej!

We wstępie zaznaczyliśmy, że Emar Printo może współpracować z bazą towarową, w której znajdzie się nawet do 300 000 pozycji towarowych. Jest to więc drukarka fiskalna stworzona z myślą o pracy w większych przedsiębiorstwach, oferujących naprawdę rozbudowany asortyment. Ponadto, ten model już w standardzie posiada różnorodne interfejsy komunikacyjne – USB oraz RS-232. Drukarka Printo może więc płynnie współpracować z większości komputerów czy terminali typu POS. Podobnie jest zresztą w przypadku kompatybilności z popularnymi programami sprzedażowymi. Funkcjami Emar Printo można zarządzać przy użyciu wielu rozwiązań informatycznych dla firm.

One thought on “Mała drukarka fiskalna Emar z dużymi możliwościami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *