Dowolna liczba pozycji w bazie PLU? Dla Novitus Next to żaden problem!

By | 6 września, 2018

Nowoczesna kasa fiskalna Novitus Next

W odpowiedziach na pytania z cyklu „kasa czy drukarka fiskalna?” często można przeczytać, że pierwszy rodzaj urządzenia obsługuje zdecydowanie mniejszą liczbę pozycji towarowych, niż drugi. Novitus Next stawia jednak pod znakiem zapytania takie stwierdzenie… Ta kasa fiskalna oferuje bowiem skonfigurowanie dowolnej liczby pozycji towarowych w bazie PLU. I co najważniejsze, nie jest to jedyna innowacja obecna w modelu Next.

Tablet z systemem Android

Możliwość zdefiniowania dowolnej liczby pozycji towarowych nie byłaby możliwa bez konkretnych rozwiązań w Novitus Next. Ta kasa fiskalna posiada bowiem wbudowany tablet z 7-calowym panelem dotykowym, który działa w oparciu o system operacyjny Android. A na tym nie koniec… Novitus Next umożliwia również korzystanie z aplikacji do zarządzania sprzedażą. Oprogramowanie pozwala zaś m.in. na definiowanie i modyfikowanie konkretnych produktów bądź usług. Co więcej, sam tablet zapewnia nie tylko korzystanie z aplikacji systemu Android, ale także na indywidualne ustawienie wyświetlanych treści. Śmiało można zaryzykować postawienie tezy, że nigdy wcześniej prowadzenie ewidencji na kasie fiskalnej nie było tak nowoczesne i intuicyjne. Bo panele dotykowe pojawiały się już w niektórych urządzeniach rejestrujących. Novitus Next to jednak pierwszy model, w którym postawiono na coś więcej, czyli tablet.

Novitus Next

Dane biznesowe „w chmurze”

W przypadku kas fiskalnych przechowywanie danych w formie cyfrowej kojarzy się przede wszystkim z elektroniczną kopią paragonów. Niedługo również będzie mogło wiązać się z współpracą urządzeń online z Centralnym Repozytorium Kas. Wracając jednak do Novitus Next, ten model oferuje coś naprawdę wyjątkowego. I po raz kolejny – w skali całej branży technologii sprzedaży. Użytkownicy tej kasy fiskalnej zyskują bowiem dostęp do aplikacji chmurowej NoviCloud. Innowacyjne narzędzie można wykorzystać nie tylko do przechowywania danych urządzenia, m.in. elektronicznej kopii paragonów, ale także do zdalnego zarządzania biznesem. NoviCloud sprawdza się np. przy konfigurowaniu asortymentu na konkretnych kasach Next, monitorowaniu placówek handlowych czy usługowych, a nawet przy kontrolowaniu stanów magazynowych.

Next w systemach sprzedaży

Faktem jest, że kasa fiskalna Next już sama w sobie zapewnia kompleksowe zarządzanie sprzedażą. W praktyce jednak często okazuje się, że obsługa klientów wymaga wdrożenia dodatkowych urządzeń peryferyjnych w firmie. Co ważne, model marki Novitus zapewnia płynną współpracę z takimi technologiami, jak czytnik kodów kreskowych, terminal płatniczy, waga elektroniczna czy szuflada na pieniądze. Kasę fiskalną Next można też w dowolnym momencie podłączyć do komputera lub terminala komputerowego POS. W standardowej wersji współpraca z innymi elementami systemu odbywa się przewodowo, przy użyciu dostępnych interfejsów: RS-232, USB lub Ethernet. Novitus Next można jednak rozbudować o opcjonalne, zewnętrzne moduły – Bluetooth albo Wi-Fi. Wtedy kasa polskiego producenta zagwarantuje również bezprzewodową wymianę danych z innymi urządzeniami elektronicznymi.

One thought on “Dowolna liczba pozycji w bazie PLU? Dla Novitus Next to żaden problem!

  1. Oleandro

    I chyba właśnie za tę bazę towarową (mimo tabletu) cenię Nexta najbardziej 😀

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *