Jak działa, co oferuje… czyli ważne cechy drukarki fiskalnej Novitus Deon Online

By | 23 maja, 2019

Novitus Deon Online - nowa drukarka fiskalna

W dzisiejszych czasach drukarki fiskalne cieszą się nie mniejszym zainteresowaniem, niż kasy. A niektóre modele mogą się nawet pochwalić szczególną popularnością wśród przedsiębiorców. Do tego grona z pewnością zalicza się drukarka Novitus Deon E (oraz jej „ulepszony” wariant – Deon LAN E). Ba, wspomniany model od wielu lat króluje w różnego rodzaju rankingach. Czy podobnie będzie z nową wersją tej drukarki fiskalnej, czyli Novitus Deon Online? Sprawdźmy jej możliwości i spróbujmy ocenić, czy również ma szansę na sukces.

Online w nazwie drukarki nie bez powodu…

Drukarki fiskalne nowego typu zaczynają coraz śmielej wkraczać na polski rynek technologii sprzedaży. A wśród nich znajduje się niepozorne urządzenie, czyli bardzo poręczny model Deon Online. Gdyby nie nazwa tej drukarki, zapewne część z nas nie miałaby pojęcia, z jak zaawansowaną funkcjonalnością mamy do czynienia. A Novitus Deon Online oferuje przecież automatyczne transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Drukarka przesyła informacje dotyczące m.in. rejestrowanego obrotu oraz wykonywanych przeglądów technicznych (trzeba je zlecać nie rzadziej niż co 2 lata).

Novitus Deon Online

Ponadto, urządzenie zostało wyposażone w pamięć chronioną. To nowe rozwiązanie technologiczne, które w dłuższe perspektywie czasowej ma nawet zastąpić moduły elektronicznej kopii paragonów. Jego funkcjonalność jest bowiem zbliżona do doskonale znanego sposobu archiwizacji dokumentów – na cyfrowym nośniku. Pamięć chroniona przechowuje jednak więcej danych, niż moduł kopii elektronicznej.

Jeszcze wydajniejsze podzespoły

Czy w Novitus Deon Online nowością są wyłącznie rozwiązania związania z nowym systemem fiskalizacji? Już szybki rzut oka na specyfikację tego urządzenia udowadnia, że zdecydowanie nie… Ta drukarka fiskalna gwarantuje przede wszystkim obsługę nawet 1 000 000 pozycji towarowych, które zostaną zaprogramowane w narzędziu do zarządzania sprzedażą. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że Deon Online wyposażono w bardzo wydajne podzespoły. W urządzeniu marki Novitus znajdziemy np. procesor o taktowaniu 524 MHz, 256 MB pamięci RAM oraz 4 066 MB pamięci Flash. I z pewnością wpływa to korzystnie na szybkość działania drukarki. Ponadto, mechanizm termiczny, który posiada Novitus Deon Online, już w standardzie pozwala na wystawianie faktury VAT oraz wielu dokumentów niefiskalnych. Wydrukowanie paragonu fiskalnego z NIP-em klienta to też oczywiście żaden problem.

Gdzie sprawdzi się Novitus Deon Online?

Pytanie zadawane praktycznie w przypadku każdego urządzenia rejestrującego, które jest dostępne na polskim rynku. I jak zwykle trzeba napisać, że nie ma na nie prostej odpowiedzi… Bo przecież gabaryty Novitus Deon Online wskazują jednoznacznie, że mamy do czynienia z urządzeniem mobilnym – łatwym do przenoszenia i przewożenia. Jednak z drugiej strony, drukarka oferuje obsługę 1 000 000 PLU, posiada bardzo zróżnicowane interfejsy komunikacyjne i niezwykle wydajne podzespoły, w tym zaawansowaną technologię wydruku. I to wszystko, w połączeniu z funkcjami online, stanowi mocny argument za tym, że nowy Deon poradzi sobie nawet w większych placówkach stacjonarnych. W takich okolicznościach istotne mogą się też okazać wspomniane już kompaktowe gabaryty. Nowoczesna technologia sprzedaży, jaką niewątpliwie jest Novitus Deon Online, zajmie po prostu mało miejsca na stanowisku obsługi klientów.

One thought on “Jak działa, co oferuje… czyli ważne cechy drukarki fiskalnej Novitus Deon Online

  1. remiGon

    myślę, że to dobra wiadomość dla podatników, z tego co się orientuję to wielu z nich interesuje się tym modelem. no i deon może teraz obsłużyć milion plu, to nie byle co 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *