Farex Bursztyn Plus – tania kasa z bazą 5 000 PLU

By | 6 grudnia, 2016

superfis-pl-kasa-fiskalna-farex-bursztyn-plus

Farex jest marką, którą kojarzy wielu polskich przedsiębiorców. Mowa oczywiście o podatnikach, którzy od lat korzystają z urządzeń fiskalnych tego producenta. Na temat kas i drukarek Farex można przeczytać i usłyszeć różne rzeczy. Faktem jest, że modele tej marki to w większości niedrogie i proste w obsłudze urządzenia, oferujące dostęp do podstawowych rozwiązań technologicznych. Czy tak samo jest w przypadku Farex Bursztyn Plus?

Przyjazne obsługiwanie klientów firmy

W kasie fiskalnej Bursztyn Plus zastosowano kilka rozwiązań technologicznych, które w pozytywny sposób wpływają na komfort wykonywania obowiązków. Urządzenie posiada m.in. 2 ekrany LCD z funkcją podświetlania. Dzięki temu zarówno kasjer, jak i klienci przedsiębiorstwa, mają stały dostęp do komunikatów dotyczących przebiegu obsługi.

Ponadto, w modelu Bursztyn Plus znalazło się miejsce dla solidnie spasowanej, membranowej klawiatury. Co ciekawe, spośród 30 klawiszy, 4 można zaprogramować do szybkiej sprzedaży wybranych elementów asortymentów. Na klawiaturze umieszczono również 2 dodatkowe skróty klawiszowe. Służą one do wywoływania raportów fiskalnych – dobowych oraz miesięcznych.

Przyjazne zarządzanie bazą PLU

Podatnik, który zdecyduje się na zamówienie Farex Bursztyn Plus, otrzyma w zestawie z kasą m.in. oprogramowanie PLU Manager. Narzędzie to zdecydowanie ułatwi definiowanie bazy towarowej oraz późniejsze zarządzanie poszczególnymi elementami asortymentu. A tych może być całkiem sporo… Farex Bursztyn Plus pozwala bowiem na skonfigurowanie nawet do 5 000 pozycji PLU. Ponadto, każdy element oferty może mieć nazwę o maksymalnej długości 24 znaków.

Wydruk dokumentów fiskalnych i niefiskalnych

Kasa fiskalna marki Farex została wyposażona w wydajny i wytrzymały mechanizm drukujący. Warto zaznaczyć, że chodzi tutaj o technologię, która wystawia zarówno paragony, jak i kopie tych dokumentów. Niemniej, samo drukowanie przebiega tutaj raczej sprawnie – mechanizm modelu Bursztyn Plus pracuje z prędkością 13 linijek tekstu na sekundę.

Osobną kwestią jest to, że urządzenie zapewnia dostęp do ciekawego zestawu wydruków niefiskalnych. Mowa zwłaszcza o różnorodnych raportach, m.in. poglądowym, sprzedaży, kasowym, opakowań zwrotnych, sprzedaży alkoholi czy też kwitów czasowych.

Jakość wykonania i gabaryty

Kasa fiskalna Farex Bursztyn Plus

Bursztyn Plus z pewnością nie jest najmniejszą kasą fiskalną na polskim rynku. Nawet wśród urządzeń marki Farex da się znaleźć mniejsze modele. Jednakże, z pełną odpowiedzialnością można napisać, że jest to raczej nieduża kasa rejestrująca. Jej wymiary to konkretnie 140 x 100 x 275 mm (szerokość, wysokość, długość).

Co za tym idzie, Bursztyn Plus znajdzie zastosowanie nie tylko w małych punktach handlowo-usługowych, ale także podczas prowadzenia sprzedaży w trybie mobilnym. W drugim przypadku istotną kwestią będzie to, że urządzenie zostało solidnie wykonane i posiada wydajny akumulator wewnętrzny.

One thought on “Farex Bursztyn Plus – tania kasa z bazą 5 000 PLU

  1. elmer

    farex to chyba rzeczywiście najkorzystniejsza oferta dla tych przydsiębiorców, którzy celują przede wszystkim w jedną konkretną cechę: niewygórowaną cenę 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *