Drukarki o małych gabarytach

By | 26 sierpnia, 2015

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, czym drukarka fiskalna różni się od kasy. Jest kilka podstawowych zagadnień, o których należy wspomnieć. Przede wszystkim, drukarka fiskalna pozwala na obsługę znacznie większej bazy towarowej. Niemniej, wszystkie towaru i usługi należy zdefiniować w oprogramowaniu sprzedażowym, zainstalowanym na komputerze. Dopiero później informacje te są przesyłane do drukarki. Jak widać, urządzenie fiskalne tego typu nie jest samodzielne. Duża baza towarowa nie oznacza jednak, że sama drukarka również musi być wielka. Dziś na rynku dostępne są małe modele, które w niczym nie ustępują tym większym. A przy okazji są poręczne i lekkie.

Mała drukarka fiskalna - Elzab D10

Małe a dobre

Obecnie nie brakuje producentów, którzy tworzą drukarki fiskalne o małych gabarytach (zbliżonych do najmniejszych kas rejestrujących). Dzięki temu wspomniane urządzenia mieszczą się nawet na niewielkich stanowiskach sprzedaży, gdzie przestrzeń jest mocno ograniczona. Warto podkreślić, że małym gabarytom towarzyszy rozbudowana funkcjonalność. Niewielkie modele również posiadają moduły elektronicznej kopii paragonów oraz oferują płynną współpracę z innymi urządzeniami (komputerem, terminalem komputerowym, szufladą na pieniądze).

Mobilne drukarki fiskalne

Niewielkie gabaryty niektórych drukarek fiskalnych powodują, że urządzenia te można stosować także do sprzedaży mobilnej. Mały model bez problemu zmieści się w torbie lub w plecaku, a czasami nawet i w kieszeni. W tym przypadku komfort pracy zapewniają nie tylko niewielkie wymiary i lekka konstrukcja, ale także wydajne i wymienne akumulatory. Umożliwia to wystawianie paragonów przy użyciu urządzenia, które nie jest podłączone do stałego źródła zasilania. Ponadto, mobilne drukarki fiskalne charakteryzują się solidnym wykonaniem, zabezpieczającym przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Przykładowe produkty

One thought on “Drukarki o małych gabarytach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *