5 urządzeń, które zmieniły postrzeganie branży fiskalnej

By | 10 stycznia, 2016

superfis.pl-5-urzadzen-ktore-zmienily-postrzeganie-branzy-fiskalnej

Często można usłyszeć lub przeczytać, że polski rynek technologii sprzedaży jest pełen nowoczesnych i funkcjonalnych urządzeń. Branża fiskalna ewidentnie nie stoi w miejscu i każdego roku oferuje polskim przedsiębiorcom kolejne innowacyjne pomysły. Warto więc zastanowić się nad tym, które kasy i drukarki fiskalne w ostatnich latach wniosły najwięcej nowości. Czas na zestawienie 5, w pewnym sensie najbardziej przełomowych, urządzeń rejestrujących.

Nie tylko do wystawiania paragonów

W dzisiejszych czasach kasy i drukarki fiskalne nie służą już tylko do wystawiania paragonów. Prawidłowe rejestrowanie obrotu nadal jest oczywiście ich głównym zadaniem, lecz postęp technologiczny sprawił, że urządzenia tego typu posiadają znacznie więcej funkcjonalności. Zadaniem kasy stało się zarówno zautomatyzowanie i przyspieszenie pracy, jak i podkreślenie nowoczesnego wizerunku przedsiębiorstwa.

Kolejność urządzeń w poniższym zestawieniu jest przypadkowa i nie należy jej traktować jako spisu „od najlepszych do najgorszych”. Każdy z wymienionych modeli wniósł coś nowego i praktycznego na rynek fiskalny, a rozstrzyganie największej „innowacyjności” mija się z celem. Ranking 5 urządzeń, które zmieniły postrzeganie branży technologii sprzedaży, jest subiektywnym wyborem autora.

1 – Kasa fiskalna Elzab K10

Kasa fiskalna Elzab K10

W przypadku tego modelu zaawansowane rozwiązanie technologiczne widać już na pierwszy rzut oka. Chodzi oczywiście o obecność obszernego ekranu dotykowego, za pomocą którego kasjer może wykonywać wszystkie obowiązki związane z prowadzeniem sprzedaży. Panel w Elzab K10 nie jest jednak tylko ładną nowinką techniczną. Został bowiem przystosowany to trudnych warunków pracy. Świadczy o tym fakt, że ekran dotykowy tego modelu jest odporny na zarysowania oraz wnikanie wody. Ponadto, można go obsługiwać także w rękawiczkach. W momencie premiery nowością oferowaną przez K10 była także opcja bezpośredniego backupu danych na pendrive’a (za pomocą wbudowanego portu komunikacyjnego USB).

2 – Kasa fiskalna Posnet Revo

Kasa fiskalna Posnet Revo

Urządzenie fiskalne, które można zamówić w różnych wariantach kolorystycznych, nie jest nowością. Modele tego typu były dostępne również przed pojawieniem się na rynku Posnet Revo. Niemniej, nigdy wcześniej przedsiębiorca nie mógł wybrać z aż 6 wersji koloru obudowy. Trudno wskazać drugie urządzenie, które można w tak łatwy sposób dostosować do wystroju wnętrza w firmie, barw logo lub po prostu osobistych preferencji właściciela. Design ma dziś duże znaczenie, także w odniesieniu do kas i drukarek rejestrujących, lecz w przypadku Revo należy wspomnieć o jeszcze jednym nowatorskim rozwiązaniu. Jest nim mechanizm drukujący, który wystawia paragony fiskalne bezpośrednio w kierunku nabywcy, usprawniając tym samym proces wydawania dokumentów tego typu.

3 – Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Zjawisko miniaturyzacji można dziś zauważyć w wielu obszarach, które mają związek z urządzeniami elektronicznymi. Pisząc wprost, mniejsze stają się praktycznie wszystkie rozwiązania IT. Nic więc dziwnego, że o niektórych kasach i drukarkach fiskalnych mówi się, że są małe. Wyróżnia się nawet oddzielną grupę mobilnych urządzeń rejestrujących, czyli takich, które doskonale sprawdzają się w handlu obwoźnym lub przy świadczeniu usług z dojazdem do klienta. Natomiast Posnet Temo HS EJ znalazła się w tym zestawieniu, gdyż jest najmniejszą drukarką fiskalną na polskim rynku. Wymiary tego modelu wynoszą zaledwie 46 x 86 x 128 mm (wysokość, szerokość, długość). Kieszonkowe urządzenie marki Posnet może się także pochwalić zaawansowanymi parametrami. Obsłuży bazę towarową o wielkości 100 000 PLU, zapisze kopie paragonów w formie elektronicznej oraz wydrukuje dokumenty z prędkością 22 linii na sekundę.

4 – Drukarka fiskalna Novitus HD E

Drukarka fiskalna Novitus HD E

Novitus HD E została określona przez producenta jako drukarka fiskalna do zadań specjalnych. Potwierdzić tę tezę mogą 2 cechy wspomnianego modelu. Po pierwsze, urządzenie współpracuje z bazą towarową, która będzie zawierała nawet do 1 000 000 precyzyjnie opisanych produktów lub usług. Aktualnie to zdecydowanie najlepszy wynik wśród drukarek fiskalnych dostępnych na polskim rynku. Po drugie, Novitus HD E została wyposażona w obszerny ekran, który pozwala na emitowanie filmów reklamowych w rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Przedsiębiorca ma możliwość zamówienia tego modelu z ekranem standardowym (tzw. chorągiewka) lub wolnostojącym.

5 – Terminal fiskalny Posnet Thermal HD

Terminal fiskalny Posnet Thermal HD

Nie jest to ani kasa, ani drukarka fiskalna, lecz w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć terminala Posnet Thermal HD. A wyróżnienie należy się zarówno za nowatorskie połączenie dwóch technologii, jak i za efekt końcowy całej integracji. Terminal marki Posnet składa się z podstawowych elementów większości systemów sprzedaży: drukarki fiskalnej oraz komputera. Istotne jest jednak przede wszystkim to, że połączono urządzenia najwyższej klasy. Drukarką fiskalną jest tutaj znany i ceniony model marki Posnet, czyli Thermal HD, natomiast komputerem – jednostka centralna korzystająca z podzespołów dostarczonych przez Intel. Jakie są zalety tej integracji? Wystarczy wspomnieć o zdecydowanej oszczędności przestrzeni w obrębie stanowiska pracy, olbrzymiej funkcjonalności oraz płynnej współpracy z oprogramowaniem sprzedażowym.

 

Trudno wyrokować, co w branży fiskalnej przyniosą kolejne lata. Z pewnością kasy i drukarki będą się stawały jeszcze mniejsze, a dostępne w nich parametry i funkcje zostaną wzbogacone oraz rozwinięte. Niewykluczone również, że producenci zdecydują się na kolejne innowacyjne połączenia poszczególnych elementów systemu. Kasa rejestrująca z możliwościami skanera kodów kreskowych lub terminala do kart płatniczych? Czemu nie!

6 thoughts on “5 urządzeń, które zmieniły postrzeganie branży fiskalnej

 1. jędras

  dzięki za wnikliwe i wyczerpujące podsumowanie 🙂
  moim numerem jeden jest jednak terminal fiskalny… prawdziwe cudo techniki!

  Reply
 2. Kepasa

  Jestem zdziwiony, że w takim zestawieniu zabkrało miejsca dla Elzab D10. Czy to wynika z tego, że D10 jest nowością i wcześniej ekran dotykowy był już w K10? Dla mnie mimo wszystko w drukarce fiskalnej to większy przełom.
  Pozdr.

  Reply
 3. marcin j.

  postuluję stworzenie na stronie do zbierania funduszy projektu z kasą wyposażoną w głośniki i odtwarzacz cd/dcd

  Reply
 4. niewidoczny

  dobre 😀 i jeszcze żeby sama sprzedawała xD a poważnie, to jednak moim nr 1 jest zdecydowanie HD E!

  Reply
 5. Hania

  Ej, no! Przecież, jeśli chodzi o drukarki fiskalne, to zawsze problemem był fakt koniecnzości współpracy z komputerem – a terminal fiskalny jako pierwszy swobodnie przechodzi nad tym ograniczeniem! Dlatego dla mnie Thermal HD to leader 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *